Сезонні роботи в Польші

З кожним днем заробіток за кордоном стає більш популярним. Перелік країн, куди українці можуть спокійно відправитися на заробітки не такий вже й великий, а безумовним лідером наразі залишається саме Польща. Проте не у всіх людей є можливість переїхати в сусідню країну на довгий час. А тому сезонна робота в Польщі 2022 – це ідеальний варіант заробітку. Однак сезонна робота насправді пропонує українцям набагато більше можливостей, ніж вони собі уявляють. сезонна робота в Польщі 2020 – це ідеальний варіант заробітку.

Чому Польща так популярна?

Перш за все, Вона знаходиться поруч з Україною. В результаті перетин кордону – це не проблема, особливо для мешканців західних областей держави. На додачу між двома країнами стоїть мінімальний культурний бар’єр, а тому прижитися у сусідів не так вже й важко. Польська мова є дуже схожою на українську, а тому для її вивчення не потрібно прикладати великих зусиль. Проте варто зазначити, що більшість сезонних робіт не потребують знання мови, а тому ви зможете почувати себе досить комфортно без додаткових знань. І, нарешті, треба сказати про те, що заробітні плати в Польщі дещо вищі, ніж в Україні, а ціни відповідно менші. Тому це дуже гарний варіант для тих, хто вирішив трошки заробити за кордоном.

Потрібні робочі руки

Тепер варто розібратися в тому, чому сезонні роботи в Польщі такі доступні та чому зазвичай наймають українців. На перший погляд здається, що це все шахрайство, але насправді воно не так. Річ у тім, що поляки в такій праці не зацікавлені. Ви рідко зустрінете жителя Польщі, який буде збирати ягоди чи фрукти, наприклад. Вони зазвичай рушають до країн Євросоюзу на пошуки кращої та більш високооплачуваної роботи, де зазвичай і залишаються. А тому виникає нестача робочих кадрів. Якщо переглянути статистику, то можна побачити, що лише за останні 20 років та Великобританії поїхало більше 700 тисяч поляків. Звісно, картина змінилася після того як Великобританія вийшла з Євросоюзу, проте є ще й інші гарні для працевлаштування країни, як, наприклад, Франція, Німеччина.

Оскільки за неофіційне працевлаштування людей роботодавцями в Польщі є чимале покарання, українців навіть при сезонному заробітку отримують офіційну роботу. Це дуже важлива перевага, бо вона також передбачає надання особі житла. В деяких особливих випадках вам навіть може надаватися транспорт та оплачуватися харчування. А тому українці від такої ситуації тільки виграють.Потрібні робочі руки

Що являє собою саме сезонна робота

Тепер варто поговорити про те, що саме являє собою сезонний заробіток. Це певні види роботи, які виконуються виконують в якусь окрему пору року. Наприклад, збір полуниці в Польщі в 2022 році – це сезонна робота. Також суди відноситься збір та обробка інших видів фруктів та овочів. Знайти оголошення про таку працю дуже й дуже легко. Зазвичай вони публікуються в мережі Інтернет або в друкованих виданнях. Основний період сезонних робіт починається в квітні та завершується в жовтні. В період цього часу й публікують оголошення про пошук людей на роботу.

Що стосується знань та навичок, то українцям, які бажають трохи заробити не потребують якоїсь спеціальної освіти чи чогось подібного. Найчастіше вам достатньо просто базовою розмовною польською лексикою, а це насправді дуже мало. Але якщо ви добре володієте мовою, то можете розраховувати на більш високооплачувану роботу  в сфері надання послуг чи в сфері обслуговуючого персоналу. Це може бути, наприклад, робота офіціантом.

Єдине, що матиме певний вплив, це ваша фізична підготовка. Річ у тім, що ваша заробітна плата буде напряму залежати від того, скільки ви зберете чи обробите врожаю. Також варто знати, що праця в більшості випадків відбуватиметься не в уже комфортних умовах. Зазвичай все це відбувається під сонцем у полі. Може статися так, що ви будете працювати декілька годин без перерв, а тому треба бути достатньо витривалим.

Скільки приблизно можна заробити на такій роботі?

Насправді, оплата буде не такою вже й великою, як хотілося б. Проте якщо порівнювати зарплати за таку роботу в Польщі та Україні, то різниця дуже помітна. А тому подібна праця є дуже перспективною та популярною, бо вона не потребує від заробітчан взагалі нічого. Вона також є досить зручною для жителів західних областей, бо вони можуть дуже легко перетинати кордон та добиратися до місця роботи. Якщо говорити про оплату праці, то при восьмигодинному робочому дні можна за місяць заробити щонайменше 10000 гривень. Проте треба не забувати, що все залежатиме від об’ємів роботи, які ви виконаєте. Тут, до речі, ніхто не буде проти понаднормової праці і заробітчани часто цим користуються, значно збільшуючи свій прибуток. Однак в такому випадку треба не забувати про відпочинок та своє здоров’я, бо воно страждає в першу чергу. Навіть сезонна робота в Польщі на яблуках може завдати вам серйозної шкоди.

Нові положення в трудовому законодавстві, про які треба знати

Варто також загадати про деякі дуже важливі положення, які стали чинними досить недавно. Перш за все, це правила працевлаштування іноземців, які зробили складнішим процес працевлаштування іноземців в Польщі. В результаті тепер приїхати до сусідів на заробітки трохи важче. Для початку треба отримати обов’язків дозвіл на працю, термін дії якого складає 8 місяців. Звичне усім запрошення на роботу тепер не дійсне, а тому не розглядається в якості причини працевлаштування іноземця. Якщо виникне хоч невеличка підозра, що роботодавець має якісь інші наміри щодо працевлаштування особі, то дозволу не буде надаватися. Що стосується прав іноземців, то вони можуть спокійно змінювати місце роботи під час свого перебування у Польщі.

Сезонна робота в Польщі на малині в 2022 році, відгуки про яку є непоганими, насправді є дуже гарним варіантом. Але роботодавцю потрібно буде попередньо довести, що в нього є нестача працівників і йому потрібні люди. А тому якщо житель України отримає дозвіл на роботу, то зможе спокійно влаштуватися на таку роботу і заробити необхідні гроші.Що являє собою саме сезонна робота

Отримання усіх необхідних для працевлаштування документів

Коли людина буде подавати документи на отримання всіх необхідних документів, треба щоб вона була забезпечена житлом. Цей пункт покладається на плечі роботодавця. Для підтвердження наявності житла необхідно буде надати до інстанції договір про оренду. Але якщо працівника такий варіант не влаштовує та він бажає сам знайти та орендувати житло, то він повинен довести, що здатен на це. В такому випадку підтверджується фінансова спроможність відповідними документами.

Також варто не забувати про необхідну сплату усіх зборів. Вам доведеться заплатити близько 40 злотих, а після чого подати всі необхідні документи. Після того, як оформлення буде завершено, ви зможете відправитися до Польщі та починати там свою працю. Звісно, як нещодавно стало відомо, зараз готуються певні поправки, які повинні полегшити працевлаштування іноземних громадян. Проте як вони будуть виглядати ще поки невідомо. А тому треба чекати офіційних коментарів та оприлюднення змін. Не дивлячись на це, сезонна робота в Польщі все одно залишається дуже доступною та високооплачуваною. Вона є дуже гарним варіантом заробітку для українських громадян.сезонна робота в Польщі

Оставьте комментарий

Hochuvpolshu
4.6 / 53