Сезонні роботи в Польщі в 2021 році

Якщо говорити про заробіток за кордоном, то найбільш популярним направленням, безсумнівно, є Польща (особливо, якщо мова йде про жителів західних областей України). Аргументація на користь Польщі є досить простою: вона знаходиться по сусідству з Україною, має мінімальний культурний бар’єр, а також робота в Польщі для українців 2021 є завжди доступною. Варто зазначити, що українцям, які бажають поїхати на заробітки в Польщу, потрібно розраховувати на сезонну роботу. Про те, яку сезонну роботу поляки пропонують громадянам України, та на який заробіток можна розраховувати, як раз і піде мова у цій статті.заробіток за кордоном

Потреба в кадрах

Для початку слід сказати, що самих поляків для виконання сезонних робіт у їх країні бракує, адже вони вирушають на заробітки у інші країни Євросоюзу, де у них є змога працювати на більш вигідних умовах. Наприклад, за останні 20 років до Великобританії іммігрувало близько 800 тисяч поляків, але цілком можливо, що ця ситуація скоро зміниться після Брекзіту, який має на меті вихід Сполученого Королівства з Євросоюзу. Нелегальне працевлаштування у Польщі переслідується законом, тому роботодавці, як правило, забезпечують українців офіційним працевлаштуванням, навіть якщо мова йде про сезонний заробіток. Слід зазначити, що офіційне працевлаштування передбачає надання житла, транспорту та в окремих випадках навіть оплату сніданку. для виконання сезонних робіт

Що таке сезонна робота?

Під «сезонною роботою» в першу чергу мається на увазі роботи сільськогосподарського плану, які передбачають збір та обробку овочів та фруктів. Такі пропозиції від польський роботодавців можна знайти в мережі чи в друкованих виданнях, починаючи з квітня і до самого жовтня. Від українців, які хочуть покращити своє матеріальне положення і виконувати сезонні роботи в Польші, не вимагається ніяка освіта. Більш того, непотрібно навіть знати польську мову – достатньо володіння базовою розмовною лексикою. Заробітчани, що добре знають польську мову, можуть розраховувати на більш престижну роботу в обслуговуючому секторі.

Все, що вимагається, – це добра фізична форма, адже сезонна робота оплачується за кількість зібраного чи обробленого врожаю. Зверніть увагу на те, що працювати, скоріше всього, доведеться не в самих комфортних умовах (іноді навіть без перерв протягом декількох годин), тому ваш організм повинен бути достатньо витривалим. Чим тяжче ви працюєте, тим більше ви заробляєте.

Скільки можна заробити на сезонній роботі у Польщі?

На сезонній роботі у Польщі, економіка якої значно виросла після вступу до Євросоюзу, можна заробити у рази більше ніж в Україні, саме тому перспектива роботи у цій країні є заманливою не тільки для жителів західних областей, але й для мешканців всіх інших регіонів України. Якщо говорити про конкретні цифри, то за один місяць при восьмигодинному робочому дні можна заробити близько 10 тисяч гривень. Та часто українці, що приїздять на заробітки в Польщу, працюють понаднормово (до 15 годин на добу), що звичайно погано влипає на їх здоров’я, якщо робота потребує фізичної сили. Навіть збір полуниці в Польщі в 2021 році може бути досить виснажливим.

Зміни у трудовому законодавстві

Слід зазначити, що з 1-го січня вступили в силу нові правила працевлаштування іноземців у Польщі, тому потрапити у країну навіть на сезонну роботу для українців буде складніше. Власне, тепер стало обов’язковим отримання дозволу на роботу. Запрошення від роботодавця тепер вважається недійсним, тому відповідно не може бути причиною для працевлаштування іноземців. Якщо з’явиться підозра, що роботодавець керується іншими мотивами, то у наданні дозволу буде відмовлено. Іноземець має право змінювати свого роботодавця під час перебуванні у Польщі.

Сезонна робота продовжена до 9 місяців. Законом встановлюються деякі галузі польської економіки, в які дозволяється залучати іноземців на роботу до 9 місяців у рік. До них належать сільське господарство, туризм, готельний бізнес і т. д. Однак цей список динамічний, і щорічно (в деяких випадках частіше) затверджується Урядом.

Дев’ятимісячний строк починається з моменту перетину кордону Шенгену.

Сезонна робота в Польщі на малині в 2021 році, відгуки про яку є досить позитивними, доступна для всіх бажаючих, але при цьому роботодавцю із Польщі потрібно довести, що на ту чи іншу роботу не вистачає кадрів (ніхто не претендує, не погоджується і т.д.). Якщо громадян України отримав дозвіл на роботу у Польщі, то працювати він зможе у сільськогосподарській сфері, а також сфері туризму та садівництва. громадян України отримав дозвіл на роботу у Польщі

Отримання трудової візи

При подачі документів на трудову візу, роботодавець також повинен надати працівнику жито (договір оренди потрібно подати у якості доказу). Якщо працівник бажає самостійно знімати житло, то він має довести свої наміри та фінансову спроможність це зробити.

Робочу візу видає уже не сам роботодавець, а повітовий староста. Для того щоб українець отримав робочу візу, роботодавцю потрібно заплатити тридцять злотих у якості збору та подати всі необхідні документи. У якості успішного оформлення візи громадянин України зможе перебувати на території Польщі протягом шести місяців. Якщо мається на увазі не просто сезонна робота в Польщі на яблуках, а більш тривале співробітництво, то у такому разі буде потрібно отримувати карту побиту.

Змінюються і коди деяких національних віз. Так, для несезонних робіт, виконуваних за Заявою (Oswiadczenie, «Запрошення») вводиться кодування D05A. Віза, видана на сезонні роботи тепер буде кодуватися символами D05B.

Зверніть увагу, що робота по освядчення старого зразка (виданими до 01.01.2020) як і раніше можливий. Встановлено перехідний період, і до листопада 2020 року по ним може бути відкрита віза, що кодується по-старому – D05.

Отримання трудової візи

Оставьте комментарий

Hochuvpolshu
4.6 / 53