Робота в Польщі для українців 2022

Мабуть, ні для кого не секрет, що українці їздять у сусідню Польщу не тільки заради відпочинку та екскурсій по визначних місцях, але для заробітку. Будучи країною Європейського Союзу, ця країні вирізняється стабільною економікою, доступними цінами на житло, одяг та продукти харчування. Грошова одиниця держави — злотий — вже протягом багатьох років залишається незмінно стабільною. Тому зовсім не дивно, що багатьох цікавить  робота в Польщі для українців 2022. українці їздять у сусідню Польщу

Переваги працевлаштування в Польщі

З-поміж інших країн Європейського Союзу Польща в українців користується чи не найбільшою популярністю. І цьому є цілком зрозумілі пояснення.

Найперше варто вказати на географічну близькість країн. Площа Польщі порівняно невелика, а тому в якому б місті не працював українець, в будь-якому випадку він має можливість на вихідні приїжджати додому. Особливо актуальними такі переїзди є для жителів західних областей України.

Легальна робота в Польщі для українців на 2022 рік приносить непогану зарплатню. Не володіючи особливими навичками, але виконуючи роботи на виробництві, в саду чи на городі, можна заробити до 15-25 тисяч гривень за один всього місяць. Для порівняння варто вказати, що офіційна мінімальна заробітна плата в Україні становить 3723 гривні.

Наймаючи іноземця на роботу, поляки допомагають йому із вирішенням питання житла, добирання. Легальне оформлення гарантує українцям соціальну допомогу, сприяє отриманню довготермінової візи.

Оформивши іноземця до себе на роботу легально, працедавці, як правило, не хочуть втрачати працівника, забезпечують різні премії, системи лояльності.

Найбільш популярні вакансії роботи в Польщі для українців 2022 році пов’язані із виробництвом товарів, проте знайти найбільш актуальну роботу для себе, відповідно до своїх умінь та знань, також можна.

Точно так само, як і поляки, українці, що працюють в Польщі, можуть відпочивати в офіційні державні вихідні, а також на власний розсуд використовувати суботи та неділі. Обідня перерва гарантована у будь-якому випадку.

В Польщі діють спеціальні контролюючі органи, котрі слідкують за дотриманням трудового законодавства, забезпеченням достойних умов праці робітникам, незалежно від їхнього громадянства та національної приналежності.Переваги працевлаштування в Польщі

Актуальні вакансії

Як стає зрозуміло із сайтів оголошень, найбільш потрібною залишається робота водієм в Польщі для українців в 2022 році. Заробити завдяки такій можна досить непогано, при цьому не прийдеться витрачати багато сили. Для того, щоб влаштуватись на таку посаду необхідно мати права міжнародного зразку. Інколи роботодавці також вимагають наявність медичної довідки, для того, щоб пересвідчитись що у потенційного працівника немає проблем із зором, серцево-судинними захворюваннями чи іншими хворобами, котрі не дають можливість здійснювати керування транспортним засобом.

Не менш популярними залишаються і роботи на заводах та складах. При цьому на такі запрошуються як чоловіки, так і жінки. Харчування та проживання в такому разі гарантуються майже завжди. Хоча на складах тривалість робочого дня не може перевищувати 8 годин, проте, як показує досвід, досить часто українцям на таких роботах доводиться працювати і по 10-12 годин. Саме тому перед тим як відправлятись на роботу, обов’язково потрібно детально з’ясувати усі умови та оплати.

На виробництві частіше за все потрібні пакувальники. Для того, щоб влаштуватись на такі потрібно пройти повний медичний огляд.

Чимало українських жінок в Польщі влаштовуються на швейні приватні та великі корпоративні швейні фабрики.

Ще більше шансів отримати високооплачувану роботу мають українці, котрі добре володіють польською мовою. Для них пропонується робота в торгових центрах, кол-центри, в сім’ї (гувернанткою), розважальних центрах, кур’єрських службах тощо. Їхня зарплата становить приблизно 450 євро.

Працівники будівельної сфери отримують по 650-700 євро. Офіціантки, кухарі отримують по 300-350 євро.

З великою радістю поляки приймають на роботу і українських високопрофесійних спеціалістів, особливо: медиків, фармацевтів, перекладачів, вихователі, науковців, спеціалістів IT-сфери, а також фінансистів.Актуальні вакансії

Як знайти роботу українцям в Польщі?

Для того, щоб українець міг знайти роботу за кордоном в наш навіть не доводиться виходити з дому. Достатньо мати під’єднаний до мережі Інтернет комп’ютер чи сучасний гаджет.

Шукати вакансії можна як на польських, так і на українських сайтах оголошень. Як приклад, можна навести і сайт ОЛХ (український та польський варіанти).

Чимало рекрутингових компаній Польщі сьогодні приходять на український ринок. Вони створюють свої представництва в найбільших містах країни та створюють сайти. Такі ж, як правило, шукають роботу під потреби конкретної людини. Вони ж допомагають із оформленням необхідних документів, пошуком житла.

Зміни щодо працевлаштування

В 2022-му оці в законодавстві Польщі відбудуться зміни, котрі напряму будуть стосуватись також і іноземних працівників. Так, кожен роботодавець зобов’язаний платити по 30 злотих за дозвіл працевлаштування іноземця. Окрім цього, на роботодавця в новому році покладається обов’язок повідомляти повітові управління праці про обставити роботи працівника. Це потрібно для того, щоб попередити зловживання, пов’язані із наймом іноземців.

Уникнути проблем із законодавством можна, якщо праця в Польщі для українців 2022 буде легальною. Кращим варіантом стане оформлення спеціальної візи на роботу. В цьому разі, роботодавець повинен надіслати спеціальне запрошення на роботу.

А от для пошуку роботи, можна користуватись будь-якою візою. Найчастіше українці використовують гостьову візу. Її оформляють на основі запрошення від польських родичів чи друзів. Працевлаштуватись із нею неможливо, однак, можна протягом 90 днів залишатись на території Польщі, розсилати своє резюме, зустрічатись із роботодавцями чи звертатись в кадрове агентство.Зміни щодо працевлаштування

Оставьте комментарий

Hochuvpolshu
4.6 / 53