Робота в Польщі для українців 2021

Більшість українців, які не можуть знайти роботу у себе на Батьківщині, вирушають саме до Польщі. У великій кількості випадків це пов’язано не лише з неможливістю працевлаштуватися, але і з низьким рівнем заробітної плати в Україні. Навіть сезонна робота в Польщі для українців 2021 може принести хороший прибуток. Тим більше, самі польські роботодавці мають потребу у кадрах, тому з радістю приймають на роботу трудолюбивих жителів України. Згідно з дослідженням аналітиків, близько 90% іноземців, що працюють у Польщі, є саме українцями.низьким рівнем заробітної плати в Україні

Чому у Польщі не вистачає робочих кадрів?

Справа у тому, що у зв’язку з євроінтеграцією все більше поляків намагаються знайти роботу в інших країнах Європи. Саме польські трудові іммігранти стали одною із причин, чому Великобританія недавно проголосувала за вихід із ЄС. Та все ще поляки не поспішають
пакувати чемодани додому, тому велика кількість громадян цієї країни все же продовжує працювати в інших європейських державах. Це дає чудову можливість скорого працевлаштування українцям, які, зважаючи на скрутну економічну та політичну ситуацію у їх власній країні, згодні працювати навіть на непрестижних та малооплачуемих (згідно з європейськими стандартами) роботах.Чому у Польщі не вистачає робочих кадрів?

Робота у Польщі для спеціалістів

Імміграція талановитих український спеціалістів у країни Європи і Сполучені Штати – це не новина. Велика кількість кваліфікованих кадрів, котрі не хочуть від’їжджати далеко від домівки, намагаються знайти роботу у Польщі. Польські роботодавці пропонують їм набагато кращі умови праці, ніж українські, що і є причиною їх трудової імміграції.

Щоб знайти престижну роботу за кордоном, звичайно, потрібно бути першокласним спеціалістом у своїй сфері, досконало знати польську мову, а також мати диплом про отримання вищої освіти. Документ про освіту повинен бути підтвердженим у Польщі, але, звичайно, краще, якщо особо, що бажає здобути роботу у цій країні, навчалась безпосередньо у польському університеті.

Польський ринок праці більше всього потребує спеціалістів в галузі медицини, новітніх технологій, а також провідних науковців. Праця в Польщі для українців 2021 не тільки покращає їх матеріальне положення, але й допомагає розвиватися в своїй професії, адже жителі України мають змогу працювати на інноваційному обладнанні. На сьогоднішній день різноманітні європейські установи активно інвестують кошти у модернізацію різних галузей науки, тому, наприклад, біологу не прийдеться працювати зі застарілим мікроскопом.

Сезонна робота

Під сезонною роботою, як правило, мається на увазі працевлаштування на аграрних підприємствах чи будівництві. Робота водієм в Польщі для українців в 2021 році також є досить розповсюдженим явищем, як і вакансії автомеханіків, електриків, токарів і т.д. На будівництві є достатньо багато робочих місць, де потрібна чоловіча сила, але для цього потрібно мати хоча б мінімальні професійні навики, а також знати польську мову на достатньому рівні для комфортного перебування у робочому колективі.

Що стосується представниць слабкої статі, то вони можуть заробляти у Польщі, збираючи фрукти та овочі, що є найбільш розповсюдженим родом занять для українок тут. Збір урожаю іноді не посилу навіть деяким чоловікам, тому потрібно бути максимально витривалим для такої роботи. Жінки можуть працювати у продавця чи офіціантки, але для цього потрібно добре знати польську мову, щоб вільно спілкуватися з клієнтами. Також непоганим варіантом є робота прибиральниці.Сезонна робота

Робота для студентів у Польщі

Студенти можуть добре працевлаштуватися, зайнявшись перекладом чи написанням наукових робіт. Саме таким чином українські громадяни, що перебувають на навчанні в Польщі, заробляють собі на життя. Вони мають змогу не тільки отримати документ про здобуття вищої освіти європейського зразка, а й отримати непогано суму грошей.

Які умови праці у Польщі?

Якщо мається на увазі саме легальна робота в Польщі для українців на 2021 рік, то працевлаштування у цій країні має цілий ряд переваг. Перш за все, українці можуть розраховувати на соціальне страхування, а також забезпечуються житлом і хоча б сніданком. Більш того, польський роботодавець сам сплачує необхідні податки. Звичайно, все це є досить суб’єктивним, адже ці фактори залежать від самого роботодавця, а також від сфери, де ви збираєтесь працювати.

Що стосується розміру заробітної плати, то українцям, незважаючи на всі застороги, роботодавці все ж платять менше. Цим і виправдовується те, чому українці користуються таким попитом серед польських підприємців, адже вони згодні працювати навіть за мінімальну заробітну плату, яка складає 12 злотих (близько 3-х євро) за годину.Які документи потрібні для роботи у Польщі?

Які документи потрібні для роботи у Польщі?

Перш за все, громадянам України потрібно попіклуватися про отримання робочої візи. Щоб отримати робочу візу, потрібно отримати запрошення роботодавця, а для цього потрібно спочатку переглянути вакансії роботи в Польщі для українців 2021. Слід відзначити, що віднедавна в країні ввели деякі поправки до законодавств, і тепер, щоб відправити запрошення, роботодавець має довести, що він не може знайти потрібних трудових кадрів безпосередньо у Польщі, тому має прибігати до працевлаштування іноземців. Та враховуючи те, як неохоче поляки беруться за непрестижну роботу у себе вдома, можна зробити висновок, що на кількості трудових іммігрантів з України це нововведення ніяк не позначиться.

Також трудова віза може бути видана на основі заяви про працевлаштування, однак, вона не є підтвердженням трудової зайнятості того, хто проживає на території Польщі. При відсутності запрошення з роботодавцем потрібно обов’язково підписувати договір, при цьому останній також має оформити медичне страхування протягом семи днів. Якщо ці умови не будуть виконані, то робота буде визнана нелегальною. Віднедавна в країні був введений спеціальній державний реєстр, за допомогою якого можна легко контролювати дозволи на роботу.Які документи потрібні для роботи у Польщі?

Оставьте комментарий

Hochuvpolshu
4.6 / 53