Ціни на продукти в Польщі в злотих

Польща є дуже популярною не тільки серед багатьох українців, які вирішили відправитися на заробітки за кордон. Вона на додачу є улюбленим місцем шопінгу для тих, хто бажає значно зекономити. Це не дивно, бо ціни на продукти в Польщі 2022, ціни на одяг та послуги є значно меншими, ніж в Україні. Через це люди нерідко відкладають кругленьку суму та їдуть до цієї країни, а потім повертають з величезними торбами. Проте тема цін цікава не тільки тим, хто їде на закупівлю, а й тим, хто планує перебратися до Польщі на постійне місце проживання чи пропрацювати там деякий час.

Шопінг в Польщі має низку особливих переваг. Тут, наприклад, деякі екзотичні види фруктів будуть коштувати значно менше, а в великих супермаркетах можна купити якісну побутову хімію за вигідною ціною. Більш того, чималу частину вартості можна собі повернути завдяки діючій системи Tax Free. Вона дозволяє повернути величину діючого у Польщі податку, що накладається на різні види товарів.Польща є дуже популярною не тільки серед багатьох українців

Скільки коштують продукти в цій країні

Якщо вас цікавлять ціни на яблука, мандарини чи лимони за кілограм, то варто знати, що в Польщі вам доведеться заплатити за них приблизно на десять гривень менше, ніж в Україні. Те саме стосується й шинки, яка в середньому вартує десь 16 злотих. Варто знати, що в сусідній країні, як правило, молоко масло та сметана кращої якості. Досить приваблива та вигідна ціна у цукру та борошна. А те, що оливкова олія тут коштує щонайменше на 60 гривень дешевше й взагалі жахає тих, хто раніше масово купував її в Україні

Загалом, деякі ціни на продукти в Польщі в злотих виглядають таким чином:

  • ціна хліб складає усього 3 злотих;
  • яблука можуть коштувати від 1 до 3 злотих;
  • ціна цукру – до 4 злотих;
  • десяток яєць коштує рівно 4 злотих;
  • кілограм картоплі обійдеться вам у 2 злотих.

Як показує статистика, ті юнаки та дівчата, які відправилися в сусідню країну за освітою, витрачають на сніданок максимум 15 злотих, а на вечерю обід не більше 20. При цьому витрати не змінюються в залежності від того, самостійно вони готують собі їжу чи харчуються в їдальні чи кафе.

Такі гарні умови в Польщі склалися через те, що в цій європейській державі дуже низький рівень інфляції. Можна навіть сказати, що він є просто непомітним. А тому й ціни майже ніколи не зростають. Більш того, великими темпами розвивається промисловість та аграрне виробництво. На це дуже впливає та велика кількість українців, що приїжджають на заробітки. Усі вони мають своєрідний вплив на розвиток цих дуже важливих сфер.Скільки коштують продукти в цій країні

Прогноз на 2022 рік

Вартість харчування в Польщі наступного року стане значно дорожче. Вже сьогодні можна спостерігати, як зростає ціна м’ясних продуктів, хлібобулочних виробів з цукру, і починаючи з кінця 2019 року і протягом усього 2022 року вартість харчування для поляків, а також жителів, які приїхали в цю країну на заробітки, буде рости.

Новина пов’язана з тим, що літо 2019 видався досить спекотним, а значить урожай можна буде вважати сильно багатим, що обов’язково вплине на цінову політику країни. Особливо сильно багатьох турбує той факт, що щорічно збільшується вартість свинини і в 2022 – му році вона виросте на 10%.

За попередніми даними на 2022 рік планується зростання вартості овочів і фруктів приблизно на 27 %, цукру – на 26 %, зернових культур на 20 %, м’яса – на 10%.

Важливо! Дані незалежної статистики говорять про те, що приблизно 16% людей, які їздили в Польщу на заробітки, не планують повертатися в цю країну для продовження роботи якраз через високу вартість продуктів харчування.

Найбільш популярні супермаркети

Звісно, деякі товари, як, наприклад, свіжу випічку чи каву люди купляють у звичайних магазинчиках, яких тут достатньо. Проте варто хоча б раз у тиждень вибиратися до супермаркету. Там зазвичай ціни на все це трохи менші. Більш того, в супермаркетах містяться різні категорії товарів. Тут можна легко знайти побутову хімію, товари для хатніх улюбленців, одяг та взуття за привабливими цінами. Більш того, іноді можна натрапити на великі знижки, що дозволить зекономити ще більше.

Дуже часто українці їдуть скуплятися у Бедронці. Цей супермаркет можна зустріти як у великих, так і в маленьких містечках Польщі. Їх особливістю є те, що існує ряд товарів, які виробляються виключно для цієї мережі. Окрім того, тут більш вигідні ціни на товари для дітей, овочі, масло, морепродукти та молоко.

А от в магазинах Карефур можна знайти дуже якісний шоколад та різні вироби з нього, а також олію за вигідною ціною. В цій торговій мережі, до речі, існує спеціальна система бонусів, якою дуже часто користуються українці.в магазинах Карефур...

Торгівельна мережа Auchan  пропонує гарні сири, м’ясо, рибу та кондитерські вироби. Окрім того, в цих супермаркетах ще можна знайти різні речі для побуту, меблі, різну техніку та хімію. В Аuchan також діє спеціальна програма, яка дозволяє накопичувати бонуси та потім використовувати їх.

Дуже популярними є гіпермаркети Tesco, які зазвичай працюють в режимі самообслуговування або онлайн. Тут є величезний асортимент товарів. Однак увагу покупців зазвичай привертає те, що зі знижкою у 75% можна придбати ті продукти харчування, строки дії яких минають через декілька днів. Також тут є спеціальні дитячі куточки, де батьки залишають своїх дітлахів на час перебування в магазині. Ще у Tesco можуть готувати деякі види страв на замовлення.

В торговій мережі Кауфланд можна знайти якісні сири, свіже м’ясо та фрукти. Також тут є великий вибір іграшок та текстилю. Іноді в цих супермаркетах видаються подарункові карти, номінал яких складає 100 злотих, а ще досить часто влаштовуються сезонні акції.

Майже в усіх супермаркетах діє особлива система Tax Free, завдяки якій можна повернути податок, який складає чималу частку ціни купленого товару. Іноді таким чином можна зекономити до 25% вартості.

Скільки коштує одяг в Польщі?

Як правило, юнаки та дівчата більше полюбляють бреднів одяг. Не дивлячись на те, що він є трохи дорожчим, такий одяг завжди гарної якості та досить довгий час залишається модним. Більш того, ціни на одяг в Польщі 2022 є суттєво меншими, а тому купівля сукні або взуття від відомого виробника не буде так сильно бити по гаманцю. Іноді можна спостерігати величезні черги за такими видами товарів, особливо якщо ще й магазині відбувається розпродаж.

Таким чином, наприклад, взуття від відомої фірми Lasocki коштує дешевше на щонайменше 250 злотих. Якщо перевести це у гривні, то це близько 1700. Дуже часто в польських магазинах діє особлива акція, коли за купівлю двох пар ви можете обрати третю безкоштовно.

Що стосується саме одягу, то іноді можна навіть зустріти одяг польського виробництва. Такий товар має досить гарну якість, яка нічим не поступається українським стандартам.

Тож можна зробити висновок, що шопінг в сусідній країні є дуже вигідним, бо ціни на продукти харчування в Польщі, одяг, взуття, побутові товари та різні послуги є набагато меншим. А тому якщо у вас є така можливість, то краще прибережіть непогану суму грошей та вирушайте на закупівлю за кордон.Скільки коштує одяг в Польщі?

Оставьте комментарий

Hochuvpolshu
4.6 / 53