Польський церковний календар на 2021 рік

Польща, або як її ще й досі називають, Річ Посполита, що відноситься до слов’янської гілки країн, така ж багата на свята, як і інші слов’янські держави. Країна займає друге місце в світі за кількістю додаткових вихідних на рік. Більшість із таких вихідних надаються працівникам завдяки церковним святам. Календар додаткових вихідних містить 13 святкових днів. Багато з цих свят збігаються з українськими, проте польський церковний календар 2021 має деякі відмінності.

Навіть польський Новий рік має відображення в католицькому костелі. Саме тому це свято часто називають Сильвестром. Раніше головним реквізитом свята був вогонь. Саме тому люди, які йдуть вулицею з факелами та ліхтарями не вважалися дивними. А ось звичне для нас Різдво не святкується 6 січня. Цього вечора поляки святкують день Трьох Королів. Вже цілих чотири роки громадяни Польщі не працюють цього святкового дня. Великдень

Відмінний від українського є і Великдень. Хоча й святкували його поляки 16 квітня, як і українці, традиції де в чому відрізняються. Наприклад, на другий день великоднього свята, заведено обливатись водою. Раніше існував звичай, коли в цей день всіх дівчат хлистали різками.

Різноманітність польських свят та їх особливості

По закінченню Великодньої неділі, церковні свята в Польщі не припиняються. Вже за півтора місяця, а саме 23 травня, відзначатимуться Зелені Свята, або як ще називають «Зіслання Святого Духу». Після такого великого свята, по церковному календарю настане свято Божого Тіла (23 травня), а 3 червня існує Свято Тіла і Крові Христових. За два місяці потому (15 серпня), в календарі відмічений день Вознесіння Пресвятої Діви Марії, який, до речі, співпадає з Днем польської армії.

Співпадає з православним календарем й День всіх святих. Поляки вшановують пам’ять предків 1 листопада. Ця дата встановлена ще у сьомому сторіччі Григорієм ІІІ. Особливістю проведення такого дня у сусідній державі є те, що графік руху громадського транспорту стає більш щільним. Уряд запровадив такі дії заради того, щоб якомога більше людей змогли відвідати рідних. Наступного дня календар сповіщає громадян про настання Дня поминання покійних.

Не варто планувати подорож або відпустку у період з першого до п’ятого листопада, адже окрім першого та другого, в п’ятницю, третього числа, також очікується вихідний день.другий день великоднього свята

Найважливіші дні польського календаря

Польський церковний календар на 2021 рік попереджує про можливе позбавлення віри. Це стосується тих, хто з будь-якої причини не шанує католицьке Успіння, адже це свято означає вічне життя.

Серед інших католицьких свят відзначають дні святих. Про усі неперехідні дати важливих днів можна довідатись зі списку:

 • ​ Стрітення Господнє має місце 2 лютого;
 • ​ як і у більшості країн, 14 лютого віздзначається День святого Валентина;
 • ​ на початку квітня (4 числа) поляки вшановують святого Ісидора;
 • ​ у передостанній день весни вшановується Свята Жанна д’Арк;
 • ​ наступний день також є важливою датою, а саме днем Відвідування Дівою Марією Єлизавету;
 • ​ 11 червня громадяни святкують День святого Варнави, а через два дні День святого Антонія.День святого Варнави

На п’ятдесятий день після Великодня, розпочинаються нові релігійні свята в Польщі 2021. Однойменного свята завершується місія Христа та розпочинається Новий Завіт. Багатою теологічною спадщиною є свято Трійці, яке відбуватиметься через тиждень після П’ятидесятниці. Далі цикл свят виглядає наступним чином:

 • ​ Різдво святого Іоана Хрестителя (24 червня), та День святих апостолів Петра і Павла (29 червня);
 • ​ 29 вересня існує День святого Михайла;
 • ​ шостого грудня святкується День святого Миколая;
 • ​ через два дні після Різдва парафіяни вшановують День апостола та євангеліста Івана;
 • ​ наступного дня, 28 грудня, поляки вшановують День святих невинних немовлят Вифлиємських.

До католицьких неперехідних пам’ятних днів відноситься день Непорочного Серця Діви Марії, котрий у календарі займає місце 24 липня.День святих невинних немовлят Вифлиємських

Дотримання звичаїв – найважливіша вимога святкувань

Зимові польські релігійні свята в 2021 році розпочинаються третього грудня. Саме в цей час розпочинається підготовка до святкування Різдва. Проте святкування не передбачає масштабних дій, а навпаки, вирізняється стриманістю, відзначається молитвами та проведенням Посту. Такі традиції започатковані ще з шостого сторіччя.

Через 5 днів після Адвент свята, відзначається Непорочне зачаття, а за дев’ять місяців потому Різдво Богородиці.

На другому місці по важливості, поляки відзначають Різдво (найважливішим для них є Пасха). Традиційно відбувається відвідування церкви. Католицьке Різдво є одним із найулюбленіших свят усіх поляків. Цей важливий вечір громадяни проводять в колі сім’ї та друзів, обмінюються подарунками та привітаннями. Другий день Різдва також є вихідним днем.

Польські церковні свята 2021 дещо відрізняються від звичних для українців. Наприклад, першого січня громадяни сусідньої держави відзначають день Пресвятої Богородиці. Раніше цього дня святкували Обрізання Господнє, пізніше – торжество Святого імені Ісуса. Окрім незвичного свята, традиція святкування також є незвичайною. Поляки дотримуються новорічного послання, яке закликає «жити тверезо, справедливо та благочестиво» у світі.

Перед початком Великого Посту усі поляки їдять «досхочу», щоб протягом усіх 46 днів не виникало бажання порушити правила посту. У перший же день від початку Посту починається суворе стримання. Парафіяни отримують спеціальну «позначку» у вигляді хреста на лобі, як нагадування про обов’язкове покаяння.

Особливістю католицького дотримання посту є наявність мети. Кожен віруючий поляк ще до початку Посту повинен поставити ціль його дотримання, та беззаперечно її дотримуватись.Протягом Страсного тижня

Протягом Страсного тижня вшановуються три основи віросповідання: Меса, Таїнство Причащання та Священство.

23 квітня цього року відбувається Милосердна неділя. В цей день усім віруючим людям випадає можливість сповідатись та причаститись.

Оставьте комментарий

Hochuvpolshu
4.6 / 53