Польські релігійні свята в 2022 році

Громадяни держави, з якою Україна межує на заході, є католиками. Вони дуже набожні та не працюють в релігійні свята. Перед тим, як збиратися на закупівлю до Кракова чи Любліна, потрібно заглянути у польський церковний календар 2022, аби не потрапити у той день, коли крамниці будуть закриті. У країні є чимало вихідних, під час яких не працюють торгові центри, бо люди йдуть молотитися до костелу.Польські релігійні свята

Зимові торжества

На Новий рік мешканці Речі Посполитої проходять вулицями з ліхтарями та факелами, бо за церковним календарем це є святом Богородиці Діви Марії. Символом Сильвестра вважається вогонь. Шостого січня, коли українці сідають за вечерю перед Різдвом, католики згадують Трьох королів.

24 грудня перед днем, коли народився Христос, з появою першої зірки польська родина сідає за стіл. Католики намагаються не сваритися й бути чемними та привітними. Чимале значення під час святкування приділяється одягу та зовнішньому вигляду домівки. Мешканці прикрашають кімнати, прибирають у дворі, оздоблюють фасад будинку. Головним атрибутам події є білосніжна скатертина. Під нею кладуть сіно, гілки з ялини. У костелі обов’язково освячують хліб з зображенням картин з життя Ісуса. Вечеря починається з молитви, після неї примовляють колядки.

Церковні свята в Польщі є у лютому та березні, приходяться на одну й ту саму дату кожного року. Стрітення Господнє відзначається на честь події, коли Марія та Йосиф принесли маленького Ісуса до храму, розташованому у Єрусалимі, аби віддати Богові. Другого лютого освячують свічки, бо вони символізують світ в особі Христа. Католики відзначають День святого Йосифа. Ця подія припадає на 19 березня.

Якщо уважно подивитися у польський церковний календар на 2022 рік, можна побачити, що Благовіщеня святкується раніше ніж в Україні й рівно за 9 місяців до Різдва. 25 березня Марія, яка присвятила своє життя Богові, отримала звістку від Архангела Гавриїла, що має народити Спасителя світу.

Католики у цей день не працюють ні у полі, ні вдома, не розпочинають нових справ. Навіть птахи не в’ють гнізда, бо природа за це карає. У костелі служителі проводять службу, вдягнувшись у біле, що символізує непорочність діви Марії.Церковні свята в Польщі

Найважливіша подія

Основні релігійні свята в Польщі 2022 не збігаються по дати з днями, коли їх відзначають православні українці. Перед католицькою Пасхою, що припадає на 12 квітня, з Попільної середи (26 лютого) розпочинається Великий Піст. У поляків він менш строгий, дозволяється вживати багато продуктів. У Пальмову неділю католики освячують гілки. У скорботну п’ятницю розпочинається служба у костелі, яка триває і наступного дня.

На Пасху, коли закінчується ранкова меса, люди йдуть додому, де господині вже приготували великодній сніданок, який не обходиться без освячених яєць. На стіл подають сирники, мазурки, різноманітні страви з м’яса та риби.

У Мокрий понеділок поляки також святкують. Особливо радіє молодь, що обливає усіх водою. Цей звичай зберігся не тільки у селах, не забувають про нього у великих містах.

Цікаво, що за кілька днів до суворого посту люди їдять скільки влізе, аби потім не хотілося порушувати правила.

Вшанування святих

Католики дуже серйозно ставляться до релігійних подій й не пропускають нагоди відвідати службу у костелі. Традиції шанує й молоді люди та навіть діти. У польському релігійному календарю відведено чимало днів на честь святих:

  • Валентина – 14 лютого;  
  • Жанни Д’Арк – 30 травня;
  • Варнави та Антонія – червень, відповідно 11 та 13;
  • Михайла – 29 вересня.

Всі ці свята відзначають в одні й ті самі дати, тому люди їх добре пам’ятають. Вознесіння Господнє, п’ятидесятниця та Трійця випадають в різні дні, бо рахуються від Пасхи.на честь святих:  Валентина

Зелені свята та події влітку

Службою у костелі відзначається Поява святого Духа, а мешканці Польщі прикрашають домівки квітами татарського зілля та зеленими гілками. Трійця відзначатиметься 31 травня та матиме статус торжества. У календарі ним завершується Великодній цикл. Тим, хто збирається на закупівлю до сусідньої країни, поїздку краще відкласти. Магазини не працюватимуть, бо власники не хочуть сплачувати штрафи відповідно до закону про заборону торгівлі в окремі дні.

Після Трійці, а саме 11 липня, католики відзначатимуть також дуже важливе свято Тіла та крові Христа. Аби вшанувати пам’ять про євангелістів, у костелі ставлять 4 вівтарі. Виготовляють їх студенти або навіть старші учні. У цей день проводиться яскрава процесія, в якій крокують поляки у національному вбранні, служителі храмів одягаються у біле.

Польські релігійні свята в 2022 році – Різдво Івана Хрестителя та день Апостолів Петра й Павла відзначаються незалежно від дати Пасхи, перше – 24, друге 29 червня.

15 серпня відбудеться подвійне торжество. Свято Успіння та Вознесіння Діви Марії основане на сказанні про те, що жінка, яка народила Ісуса Христа, піднеслася на небо. Коли люди відкрили домовину, то побачили, що в ній нікого немає, а лежить букет роз.

Така важлива подія відзначається католиками, починаючи з шостого століття. У цей день відповідно до традиції у костели приносять дар у вигляді плодів з нового врожаю. У храмах відбувається богослужіння та проводиться церковна процесія. 15 серпня поляки відзначають дату створення свого війська.

День всіх святих

Першого листопада люди, що мешкають у містах та селах країни, йдуть на цвинтар, аби прибрати біля могил своїх рідних, запалити свічку, вшанувати пам’ять загиблих солдатів та відомих діячів. Історія Дня всіх святих розпочалася у глибоку давнину. Кельти, що оселилися на північних землях, відзначали «Хеллоуін», коли закінчували збирати врожай.

Першого листопада вони відзначали прихід Нового року. Древній народ вірив, що вночі перед святом відкривається кордон між живими й мертвими, щоб не стати здобиччю тіней у будинках гасили вогонь, вдягалися у звірячі шкіри, аби духи злякалися. В жертву мерцям приносили тварину.

На початку нашої ери римляни захопили більшість кельтських земель. За той час, що вони жили тут, змішались традиції. У VII столітті католицька церква в особі Боніфація IV затвердила День святих. Його відзначають тоді, коли у язичників був «Хеллоуін».День всіх святих

Останні події року

Взимку польські церковні свята 2022 розпочнуться вже 2 грудня з Адвента – періоду різдвяного посту. За кілька днів Святий Миколай прийде до малечі з подарунками. Його з нетерпінням очікують усі польські діти.  Католики відзначатимуть Непорочне зачаття.

24 грудня для поляків почнеться з приємних клопотів. Жінки готуватимуть всілякі страви, чоловіки тертимуть мак, встановлюватимуть ялинку, малеча прикрашатиме її мішурою та іграшками.

На стіл господині мають поставити 12 страв. Обов’язково вариться холодець, узвар з сухофруктів, печуться рулети з дріжджового тіста, готується кутя.

Коли на вечерю збирається вся родина запалюється свічка. У деяких місцях Польщі після неї всі члени сім’ї йдуть на кладовище, аби відвідати померлих, покласти на могилу гілку з ялини та щось смачне.

Церковні католицькі свята передбачають не тільки відвідування костелів, але й довгоочікувані зустрічі, розмови за столом, співи й забави. Поляки шанують релігійні традиції. На молитву до храмів ходять не тільки люди похилого віку, але й молодь. В крані багато церковних свят, в які працювати забороняється.Адвент

Оставьте комментарий

Hochuvpolshu
4.6 / 53