Польські релігійні свята в 2021 року

Що стосується вихідних та святкових днів для поляків, то календар польських свят 2021 знайомить із доволі значною кількістю різних свят. На сьогоднішній день у Польщі насправді є чи ненайчисленніші свята, які збирають жителів держави з усіх куточків не в залежності від сфери їх занять. Якщо порівнювати українські свята з польськими, то виявляється, що наші сусіди святкують набагато яскравіше та більше.

У відповідності до офіційно опублікованих даних стосовно кількості святкових днів протягом року, Польща займає почесне третє місце. На сьогоднішній день лише Португалія та Словаччина, яким вдалось її випередити по кількості святкових офіційних днів на рік. Насправді ж, різниця в кількості між вище вказаними державами становить лише одне свято.Польські релігійні свята

Зв’язок релігії та польських свят

Польща вважається однією із найбільш релігійних та віруючих держав сучасної Європи. Саме тому значна кількість святкових та офіційних вихідних днів пов’язана, в першу чергу, зі значимими релігійними поняттями. Жителі цієї країни насправді надзвичайно сильно цінують роль релігії у власному житті та житті усієї держави, тому переважна більшість жителів є віруючими та релігійними людьми.

Яким чином відзначається Різдво Христове на території Польщі?

Одним із найосновніших та перших святкових днів у новому році для поляків є Різдво Христове. Саме цією датою і розпочинаються усі польські релігійні свята 2021 року в Польщі. Згідно із традиціями релігійного порядку, ця дата є важливою не лише для церкви, але й в сімейному колі.

Щодо особливостей святкування Різдва Христового польськими католиками є багато цікавої та різноманітної інформації. Де в чому традиції надзвичайно схожі та інколи повністю ідентичні із традиціями відзначення цього свята православними віруючими. Так, саме в цей день можна побачити усіх членів родини, яким вдається зібратись за столом, насолоджуючись святковою трапезою.

Святковий стіл поляків у цей день повинен складатись із дванадцяти страв. Для початку святкової ртрапези усі члени родини збираються за столом та перед початком відбувається обмін облатками між ними.Різдво Христове

Особливості відзначення Великодня поляками

Після Різдва Христового за значимістю знаходиться Великдень. В цей день віруючі католики обмінюються яйцями, які перед цим спеціально приносять до церкви задля освячення. По завершенню дня поляки розважаються та обливаються водою. Цей день називається Проливним Понеділком. У відповідності до вірувань католиків обливатись водою протягом Проливного Понеділка означає ділитись удачею з іншими людьми.

Необхідно звернути також увагу на Великий Піст. Напередодні поляки відзначають так званий Огрядний Четвер — останній день, коли церква насправді їм дозволяє розважитись та покуштувати непісні страви. Тому зовсім недивно, що святкові столи накриваються надзвичайно швидко та відрізняються різноманітними та дуже ситними стравами.

Варто також підкреслити, що поляки зважають на святкування не лише Різдва Христового, Огрядного Четверга та Великодня. Впродовж століть віруючі жителі цієї держави відзначають й інші польські релігійні свята 2021 року. Не дивлячись на те, що в порівнянні інші святкові дні можуть здатись не настільки популярними та помпезними, вони все одно залишаються відомими та важливими для кожного жителя Польщі.

Серед менш урочистих, проте все-таки релігійних польских свят, слід зазначити День Трьох Королів. Вважається, що віруючі католики повинні обов’язково прикрасити свої домівки за допомогою спеціального святкового напису К + М + І. Згідно із польськими та церковними традиціями, напис здійснюється попередньо освяченою крейдою.

Не менш важливим вважається святкування Успіння Пресвятої Діви Марії. На сьогоднішній день найшанованішим символом для представників католицької віри в Польщі вважається саме Пресвята Діва Марія. Оригінальним та яскравим ж відзначення цього дня жителями та гостями Ченстохова. В цей день всі бажаючі віруючи здійснюють похід до Ясної Гори. Варто звернути увагу на те, що не лише місцеві жителі відправляються в дорогу, але польські католики, які прибувають спеціально сюди з усіх куточків держави.

Поляки святкують Зелені Святки по-особливому: для цього до костелу вони приносять аїр. Після Служби Божої всі католики приймають участь в хресній ході.

Які свята вважаються офіційними для поляків?

Польський церковний календар на 2021 рік містить в собі не лише список релігійних свят, але й ті, що вважаються офіційними датами на території держави. В основному, дати таких співпадають. Як говорилося вище, Польща є релігійною країною, тому релігійні свята є офіційними і для влади. Незважаючи на це, є і цілий ряд інших святкових дат, які відзначаються поляками, проте які не пов’язані із релігійними поглядами польського населення.польські релігійні свята 2019 року

Як і на українській території, першого, другого та третього травня поляки відпочивають та святкують. Починається це триденне дійство Днем Праці, який плавно переходить в День Державного прапора та завершується Днем Конституції. Остання дата насправді вважається особливим державним днем для усіх громадян Польщі. Варто зазначити, що свята в травні для Польщі відрізняються великими скупченнями люду. Слід звернути увагу, що потрапити на травневі святкування до Польщі бажають громадяни інших країн, тому повсюду можна зустріти багато туристів. Вони використовують вільний час для відновлення енергії та позитивного настрою для подальшої роботи, ознайомлення із історичними та архітектурними пам’ятками.Починається це триденне дійство Днем Праці

Не менш важливо і те, що польський календар на 2021 рік в Польщі не публікує всі без виключення святкові дати. Саме тому протягом року можна потрапити й на інші святкування, які не зазначені. Такими популярними, проте неофіційними датами є наступні:

  •  перше січня, коли поляки потрапляють у Новий рік;
  •  Восьме березня, яке створене для відзначення Дня жінок;
  •  двадцять друге січня, коли діти, батьки та дідусі-бабусі вітають одне одних із Днем Дідуся, Дитини і Бабусі;
  •  двадцять шосте травня, коли діти вітають своїх матерів із Днем Матері;
  •  День Шахтаря також вважається в Польщі значимим святом;
  •  чотирнадцяте лютого, коли усі закохані молоді люди відзначають День Святого Валентина;
  •  в ніч на тридцяте листопада поляки святкують Анджейкі.День Святого Валентина

Незважаючи ні на що, Свято Незалежності насправді є найважливішим для кожного патріота власної держави. Припадає ця дата щороку на одинадцяте листопада. Святкується вона помпезно та урочисто по всіх великих та маленьких містах Польщі. В цей день насправді дуже багато натовпу людей на вулицях, як центральних, так і ні.

На сьогоднішній день, допоможе залишатись в курсі усіх свят календар офіційних свят в Польщі на 2021 рік. Не в залежності від офіційного чи релігійного походження з його допомогою можна ознайомитись із важливими датами для жителів цієї держави. Корисним виявиться календар і для туристів, оскільки таким чином вдасться запланувати поїздку чи екскурсію з максимальною користю та комфортом, а також гарантією отримання яскравих вражень.

Не менш важливими продовжують бути День пам’яті дертв Голокосту, а також День Вчителя.День пам’яті дертв Голокосту

Оставьте комментарий

Hochuvpolshu
4.6 / 53