Навчання в Польщі для українців 2020-2021

Протягом останніх 5-ти років кількість українських абітурієнтів, котрі прагнуть отримати якісну європейську освіту в Польщі, суттєво зросла. Сприяють реалізації цього задуму і численні освітні програми обидвох країн, зміни в законодавстві, підготовка українських учнів до навчання за болонською системою. Відтак, навчання в Польщі 2021 року може стати реальністю для багатьох українських абітурієнтів, котрі вміють та хочуть вчитись.кількість українських абітурієнтів

Як розпочати?

Хоча Україна ще не є повноцінним членом Європейського Союзу і отримання статусу “без віз” не забезпечує освітніх послуг для громадян країни за кордоном, однак безкоштовне навчання в Польщі для українців 2021 року є цілком реальним. І тут є 3 основні варіанти вирішення цього питання.

 1.  Оформлення Карти поляка. Отримати такий документ мають право усі ті особи, котрі:
 • ​ мали в роду поляків (бабуся, дідусь, матір, батько, прадідусь чи прабабуся);
 • ​ добре знають історію Польщі;
 • ​ володіють польською мовою;
 • ​ можуть підтвердити своє польське коріння.Як розпочати?

Карта поляка дає можливість українцям не тільки проживати та навчатись на території країни безкоштовно, але й за умови хорошої успішності отримувати також стипендію від Польщі, після завершення навчання офіційно працевлаштовуватись, користуватись привілеями студентського квитка (дешевший проїзд, безкоштовне відвідування музеїв та бібліотек).

 1. ​ Оформлення карти побуту. Цей документ дає можливість іноземцям тимчасово легально перебувати на території Польщі, вільно переміщатись по всьому ЄС, офіційно вчитись та працювати в Польщі. Сам документ відноситься до біометричного типу, а тому містить максимальну інформацію про студента. Тривалість карти побуту продовжується автоматично, як тільки студент успішно здасть сесію.
 2. ​ Подача документів до обраного вузу країни та успішна здача вступних іспитів. В такому випадку освітні послуги будуть надаватись на платній основі.

Куди подавати документи?

Навчання в Польщі для українців 2020-2021 на безкоштовній основі пропонують аж 6 вишів.

 1. ​ Сілезький університет (м. Катовіце). Зарахування студентів відбувається на конкурсній основі. В 2021 році заклад виділяє 200 місць. Обов’язково потрібно знати польську мову, а також мати хороші оцінки в шкільному атестаті чи дипломах.
 2. ​ Вроцлавський університет природооблаштування (м. Вроцлав). Безкоштовні послуги заклад пропонує на конкурсній основі. Рекрутаційна оплата станом на 2021 рік становить 200 євро, але для осіб із польським корінням ця сума на 35% менша.
 3. ​ Вища Банківська школа (м. Вроцлав). Передбачає для українців по 1 безкоштовному місці на кожному факультеті (1 в магістратурі та 1 в бакалавріаті).
 4.  Університет Фінансів та Бізнесу Вістула (м. Варшава). Заклад проводить конкурс та забезпечує переможцям достойні призи. Так, для 10-х кращих абітурієнтів буде запропоновано безкоштовне навчання, для тих, хто зайняв з 11 по 20 місце — 50% знижки на навчання, для усіх 30 наступних ((21-50) — 30% знижки.
 5.  Лодзінська Політехніка (м. Лодзі). Навчання проводиться на польській, французькій чи англійській мовах. Заклад вирізняється системою подвійного диплому та наявністю “Бюро кар’єри”, котре допомагає після завершення навчання з пошуком роботи.
 6. ​ Варшавська політехніка. Виділяє майже 1% місць для безкоштовного навчання іноземців. Прийом українців відбувається на конкурсній основі, після здачі 2-х іспитів.Куди подавати документи?

Що потрібно?

Для того, щоб польський вуз для українців став реальністю, найперше потрібно підготувати усі необхідні документи. Це:

 • ​ атестат та додаток;
 • ​ диплом та додаток;
 • ​ наявність сертифікату, котрий підтверджує знання польської мови;
 • ​ закордонний паспорт;
 • ​ свідоцтво про народження;
 • ​ медична довідка;
 • ​ фотографії (4 шт. у форматі 3,5 на 4,5 см);
 • ​ копія паспортів абітурієнта;
 • ​ ксерокопії основних сторінок українського паспорта.Що потрібно?

Вступна кампанія в країні розпочинається в травні і триває до липня.

Оставьте комментарий

Hochuvpolshu
4.6 / 53